Аутор Тема: KUĆA ILI STAN?  (Прочитано 4236 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

djura77

• n00b
  • *
  • Поруке: 1
  • Živimo svoj život originalno,najbolje kako umemo.
    • Погледај профил
KUĆA ILI STAN?
« послато: новембар 27, 2010, 10:03:28 пре подне »
 Često se pred nama pojavljuju izbori,od presudnih značaja za dalji način na koji ćemo živeti.Ceo svoj život,od kako znam za sebe živim u stanu.Ogromna prednost i koliko ja uviđam,jedina prednost stana jeste grejanje.U stanu od 56kvm živim sa suprugom i dvoje male dece.Kako starim,sve mi lepše zvuči život u kući.Kažu ljudi da život u kući iziskuje stalno neke radove.Jedina mana kuće je ako nema centralno grejanje,ali i to bi moglo da se reši sa kotlovskim centralnim grejanjem.Da ne bih u budućnosti došlo do sukoba generacija i "ugnjetavanja" slobode moje dece kada uđu u bračne vode,razmišljam o kupovini kuće.Ipak se u kući mogu napraviti dve stambene jedinice.

Možda grešim,pa vas pitam  STAN ILI KUĆA,pomozite mi da odgonetnem.   UNAPRED ZAHVALAN

toljaga

• n00b
  • *
  • Поруке: 1
    • Погледај профил
Одг: KUĆA ILI STAN?
« Одговор #1 послато: септембар 18, 2011, 09:03:08 пре подне »
Prednosti kuce su velike, osnovni nedostatak -grejanje, cak i kada imas centralno, jer to iziskuje puno muke i novaca, a takodje i odrzavanja, jer vise nista nije kao nekad... Sto se tice kupovine kuce da bi se jednog dana napravile dve stambene jedinice, to je zabluda. Danas malo ko zivi u vecoj zajednici, a od jedne kuce se tesko mogu napraviti dve - zajednicko dvoriste, struja, troskovi...
Obicno bar jedno dete ode iz te kuce pa gradi novu, kupuje stan ili postaje podstanar. To onda i nije neko resenje.

Glod

• n00b
  • *
  • Поруке: 2
    • Погледај профил
    • Ribolov u ex-YU
Одг: KUĆA ILI STAN?
« Одговор #2 послато: октобар 09, 2011, 01:34:29 поподне »
U stanu se stanuje, a komšije su ti stanari - moraš navići na korace na stepenicama, zvuk vodokotlića iznad tvog stana... Ali možeš stan zaključati i otići na letovanje.
U kući se živi, a ti si gazda, domaćin - komšije su ti komšije. Kuća bez dvorišta nije kuća. A dvorište bez psa nije dvorište. Tišinu remeti jedino njegov lavež. Ali ne možeš otići na letovanje - neko ga mora hraniti.
Mislim da je jasno šta je bolje a šta praktičnije.